מרכז ההנצחה והמורשת גבעת זאב-

לזכרם של בני ובנות גבעת זאב שנפלו בעת מילוי תפקידם ובעת שרותם ולזכר נפגעי פעולות הטרור והאיבה.
המרכז ממוקם במבנה הספרייה הציבורית. 
מטרות המרכז-  להוות בית פתוח למשפחות הנופלים, לקהילת גבעת זאב ולמבקרים.
במקום נערכים שיעורים והרצאות להנחלת מורשת הבנים בנושאים הקשורים למורשת צה”ל, לציונות, לחינוך ולחברה, כל זאת ועוד תוך שמירה על כבוד המקום וזכר הנופלים.

למעבר למצגת הנופלים - לחץ כאן

מכתב ראש המועצה לתושבים

יום הזיכרון תשע"ו

 

תושבים יקרים

בעוד מספר ימים יתאחד עם ישראל סביב אירועי יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ופעולות האיבה, יחבק את המשפחות השכולות ויתייחד עם זכר הבנים והבנות.

לצערנו, גם על גבעת זאב לא פסח השכול ולאורך השנים איבדה קהילתנו ממיטב בניה ובנותיה.

לאחר שנים של ציפייה, אני נרגש לבשר לכם כי בעת האחרונה אנו מסיימים את הקמתם של "מרכז ההנצחה והמורשת" ושל "גן הבנים"- גן אקולוגי לזכר הנופלים, לזכרם של בני גבעת זאב שנפלו בעת מילוי תפקידם ובעת שרותם ולזכר נפגעי פעולות הטרור והאיבה.

מטרת מרכז ההנצחה, להוות בית פתוח למשפחות הנופלים, לקהילת גבעת זאב ולמבקרים וייערכו בו שיעורים והרצאות להנחלת מורשת הבנים בנושאים הקשורים למורשת צה”ל, לציונות, לחינוך ולחברה, כל זאת ועוד תוך שמירה על כבוד המקום וזכר הנופלים.

הגן האקולוגי יהווה חוליה מקשרת בין הבנים לבין ארץ ישראל ויתקיימו שיעורים בנושא אהבת הארץ, טבע ואקולוגיה. מערכת החינוך היישובית תירתם באופן מלא ותפעל לקידום פעילות חשובה זו.

ולכן משפחות הנופלים היקרות- גבעת זאב מחבקת אתכן באהבה ובחום ואני תקווה כי יהיה במרכז ההנצחה בכדי להקל ולו במעט את כאבכן וצערכן, כאב אותו אתן נושאות עמכן יום יום, שעה שעה.

מי ייתן ולא תדעו עוד צער.

 

יוסי אברהמי

ראש המועצה

רחבת הזכרון.JPG

מרכז ההנצחה.JPG

מרכז יד לבנים.JPG

מרכז ההנצחה והמורשת 5

מרכז ההנצחה והמורשת

חדר ההנצחה

מרכז ההנצחה והמורשת 4