מידעון שנת הלימודים תשפ"ב - לחץ כאן

"מי שיש לו אמונה בכוחותיו ובעצמו, הוא יעשה את המרחק בין חייו לבין עולמו" (יורם טהרלב)

הורים יקרים,

כעומד ראש המועצה, אני משמש גם כ"ראש הרשות החינוכית המקומית", בתפקידי זה, אני רואה במערכת החינוך ביישוב ראייה הוליסטית - מערכתית כוללת, השואפת להעניק לכולם חינוך איכותי המותאם לצורכיהם תוך מימוש מטרות מרכזיות – שיפור ההישגים, חתירה למצוינות וצמצום הפערים החברתיים.

אני גאה במערכת החינוך ביישוב, באיכותה ובהישגיה שהנן תוצאה של עבודת צוות עליה נמנים, מנהלת ועובדי מחלקת החינוך, נבחרי הציבור- מחזיקת תיק החינוך מנהל/ות בתי הספר, הגננות והסייעות, חברי ועדת החינוך, ועדי ההורים ונציגי מועצת התלמידים, העובדים יחדיו ובשיתוף פעולה לאורך השנה כולה לקידום מערכת החינוך ביישוב ולמימוש מטרותיה.

הנושא השנתי שנבחר על ידי משרד החינוך לשנה"ל תש"פ, הנו – "הכלה", ערך הנוגע לתחום הלימודי, החברתי, הרגשי וההתנהגותי. ערך אשר בגבעת זאב אנו מיישמים זה מכבר בהפעלת מסגרות לחינוך מיוחד לילדים הנזקקים לכך, דוגמת בית הספר "שבילים" בניהולה המקצועי ומעורר ההשראה של הגב' ורד אטשקה, שהנו דוגמה ומופת לבי"ס המאגם את המשאבים לקיומה של סביבה מאפשרת ומטפחת, לקידום הלומדים המתקשים ובעלי הלקויות.

אתגר נוסף עומד לפנינו בשנה"ל הקרבה – איחוד בתי הספר יע"ד ואגמים לכדי בי"ס אחד ומאוחד. גם כאן המשימה נקשרת לערכי "ההכלה ". ואני משוכנע כי באמצעות בניית סביבה משלבת, מאפשרת ומטפחת תוך שיתוף פעולה של כלל הנוגעים ובהובלתה המקצועית המצוינת של מנהלת ביה"ס הגב' שרית דיין, תעלה המשימה בידינו ותצלח!

בברכת שנת לימודים בפורייה ומוצלחת

ולכל העושים ושעוד יעשו במלאכה, ברכת הצלחה וישר כוח!

 

בברכה

יוסי אברהמי

ראש המועצה

 

 

"דרך ארץ קדמה לתורה"
 

הורים ותושבים יקרים,

 

שנת תש"פ בפתח, מערכת החינוך מציבה לעצמה מדי שנה יעדים חדשים תוך חתירה לביסוס הקיים, כדי להבטיח את צעידתה של המערכת להישגים ולערכים בכל תחומי החינוך. היעדים של מערכת החינוך השנה הם: חדשנות פדגוגית, קידום הישגים, חיזוק הערכים, וצמצום פערים.

 

אנחנו הולכים לקראת שינוי משמעותי של הרחבת האוטונומיה של המנהל, על מנת שיוכלו לעשות תהליכים עמוקים, פנים בית ספריים, וימשיכו ויבחנו דרכים אופרטיביות ליישום הערכים שגובשו ולהטמיע בתוך המערך הפדגוגי, למערכת החינוכית ביישוב, תפקידנו הוא בליווי התלמיד ובעיצוב דמותו גם מחוץ לכתליי בית הספר.
 השנה הנושא הוא "ערבות הדדית".
מערכת החינוך נמצאת בתנופה, לצד התוכנית הלאומית של ערבות הדדית, נשלב השנה חדשנות פדגוגית. בתי הספר הגישו סביבות למידה חדשניות, הגישו שיפוץ ספריות, והילדים ילמדו במרחבי למידה מחוץ לכיתת הלימוד.

חשוב בנוסף להעמיק את הערכים כך שנגדיל את מספר הילדים בתנועות הנוער ובארגוני הנוער. 

 

מערכת החינוך ביישוב צברה מוניטין בזכות אנשי מקצוע מסורים ומקצועיים הפועלים ללא לאות בגני הילדים, בבתי הספר, בשירות הפסיכולוגי, ביחידה הטיפולית- חינוכית, בספריה היישובית, במרכז למדעים ואומנויות, במועדוניות וביחידת הנוער ואנו מעריכים ומוקירים את עבודתם.

ברצוני להודות לצוותי החינוך שבלעדיהם לא הייתי יכולה מדי שנה לפתוח את שנת הלימודים - למנהלת הלשכה לוי אילנית, לסיגלית ענתבי אחראית גני הילדים, לאב הבית אורי שללו, לשושי אחראית החינוך המיוחד ולשמחה וזהבה אחראיות תכנית ניצנים בגנים.
 

 

בנימה אישית, אבקש להודות למר יוסי אברהמי  ראש המועצה המקומית על תמיכתו הבלתי מסויגת במערכת החינוך, והמסר הוא שהחינוך עומד תמיד בראש מעייניו.

בברכת שנת לימודים פורייה ומוצלחת.

 

 

 

                                                                                 דניאלה שופן

                                                                         מנהלת המחלקה לחינוך